Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 ARALIK Pazartesi 12:33

Tunceli'de İki Mevsim Bir Arada Yaşanıyor

Tunceli'de iki mevsim aynı anda yaşanıyor Tunceli'nin Pülümür ve Ovacık ilçeleri başta olmak üzere kentin birçok yerine kar düşerken, Çemişgezek ilçesinde leylaklar yeniden çiçek açtı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2023 12:32
Tunceli'de İki Mevsim Bir Arada Yaşanıyor

Kara kış Tunceli’nin birçok yerinde kendini göstermeye başladı.Çemişgezek ilçesinde ise normalde nisan ayında açan leylaklar tekrardan çiçek açtı.

Tunceli’de iklimin yer yer değişkenlik gösterdiğini kaydeden Ömer Faruk Tek, "Güzel ülkemiz Türkiye’de nasıl aynı anda dört mevsimi görmek mümkünse, ilimiz Tunceli’de de şu an farklı iki mevsimi görmekteyiz. Pülümür ilçemizde şu an kar yağışı devam ederken, ilçemiz olan Çemişgezek’te ise gerek rakımdan gerekse farklı etmenlerden dolayı leylaklar ve diğer muhtelif çiçeklerin tekrardan yeşerdiğini görüyoruz" dedi.

Bahçelerinde tekrar açan leylağın kendilerini şaşırttığını belirten Önder Altan, "Bugünlerde ilçemizde ılıman bir hava hüküm sürerken, normalde nisan ayının ortalarında çiçek açan leylak ağacı kasım ayının sonlarına doğru tekrardan çiçek açtı. Bu durum bizleri çok şaşırttı" diye konuştu.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR