Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 MART Pazartesi 07:49

Valilikten kayıp gençlerin bulunmasına ilişkin açıklama

Tunceli Valiliği, 21 Nisan tarihinde Ovacık karayolunda araçlarının Munzur Çayı’na düşmesi sonucu kaybolan 3 gencin cansız bedenlerine ulaşılmasına ilişkin açıklama yaptı.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-05-2023 11:40
Valilikten kayıp gençlerin bulunmasına ilişkin açıklama

Valilik açıklamasında, “21.04.2023 günü, Tunceli Ovacık Karayolu üzerinde içerisinde 3 kişinin bulunduğu bir araç Munzur çayına uçmuş, kazanın meydana geldiği tarihten bu yana su üzerinde, kıyı hattı boyunca ve havadan (İHA, helikopter) arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 1000 kişilik ekip ile 23 gündür devam etmektedir.

Arama kurtarma çalışmalarının 16.günü olan 06.05.2023 günü kayıp olan gençlerimizden birinin cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 39 kilometre uzakta bulunmuş, yine arama kurtarma çalışmalarının 19. günü olan 09.05.2023 günü kayıp olan vatandaşlarımızdan birinin daha cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 19 kilometre uzakta bulunarak sudan çıkarılmıştır.

Bugün devam eden çalışmalar neticesinde, kayıp olan vatandaşlarımızdan üçüncüsünün de cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 41 kilometre uzakta bulunarak sudan çıkarılmış, otopsi işlemi için Tunceli Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.

Gençlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Ayrıca 23 gündür aralıksız devam eden arama kurtarma çalışmalarında görev alan tüm ekiplerimize ve gönüllülerimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” denildi.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR