Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
06 HAZİRAN Salı 19:33

Yaban keçileri, ondan ürkmüyor!

Pülümür İlçesi’nde yaşayan Rıza Bulut sık sık yaban keçilerini görüntülüyor. Özellikle beslendikleri anları kayıt altına alan Bulut, keçilerin yanına kadar sokulmasına rağmen yaban keçilerinin ondan kaçmadığını söylüyor.

ÇEVRE
Giriş Tarihi : 18-01-2023 10:05   Güncelleme : 18-01-2023 10:08

Dersim’in Pülümür İlçesi’nde Rıza Bulut isimli vatandaşın koruma altında bulunan yaban keçileri ile kurduğu yakınlık şaşırtıyor. Keçilerin 5 metre kadar yakınana giderek izleyen ve onları kayıt altına alan Bulut, keçilerle birbirlerine alıştıklarını söylüyor.

İnsanların yaban hayvanlarını çekmek için genelde onları ürküttüğünü ifade eden Bulut, “Oysa ben sakince yanlarına yaklaşıyorum. İlk zamanlar tereddütle bir süre beni izliyorlar. Zarar vermeyeceğimi anladıkları an kendi doğal hayatlarına bakıyorlar” dedi.

Keyif aldığı en önemli şeylerden birinin yaban hayvanlarını izlemek ve görüntülemek olduğunu belirten Bulut, “Bazen 5-10 metre kadar yanlarına sokuluyor ve izliyorum. Zaman zaman da özellikle beslenme anları olmak üzere kayıt altına alıyorum. Onlarla artık birbirimize alıştık” diye konuştu.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR