Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 EKİM Çarşamba 06:45

Yaşam ve doğa fotoğrafçısı Emrah Karakoç rehberliğinde 15 saatlik muhteşem gezi

Erzincan’dan Dersim’in Ovacık ilçesine 15 saat süren muhteşem bir gezi gerçekleştirildi. Munzurlardan gerçekleştirilen geziye, yaşam ve doğa fotoğrafçısı Emrah Karakoç rehberlik etti.

ÇEVRE
Giriş Tarihi : 29-06-2023 09:02   Güncelleme : 29-06-2023 09:21

Erzincan’ın Kemah ilçesi Mermerli Köyü’nden yola çıkan 14 kişilik ekip, Dersim’in Ovacık ilçesi Kırkmerdiven şelalesinde gezilerini sonlandırdı.

28 kilometrelik parkuru 15 saatte tamamlayan doğaseverler, yürüyüş boyunca denk geldikleri boz ayı ve şamua yaban keçilerinin yanı sıra dağ gölleri ve şelaleleri de görme fırsatı yakaladı.

Karlı zirvelerde zaman zaman mola vererek dinlenen doğaseverler, yorgunluklarını dağ göllerinde yüzerek attı.

Düzenlenen etkinliğe ilişkin bilgi veren yaşam ve doğa fotoğrafçısı Emrah Karakoç, bu tür etkinlikleri yaklaşık 15 yıldır gerçekleştirdiğini söyledi.

Karakoç, “Bugün Erzincan’daki gezin ve doktor arkadaşlarımla Munzur yürüyüşü gerçekleştirdik. Bu yürüyüş 28 kilometre ve yaklaşık 15 saat sürdü. Kemah’In Mermerli köyünden başladık ve Ovacık Kırkmerdiven şelalesinde yürüyüşümü sonlandırdık. Yürüyüş esnasında muhteşem bir doğaya, yaban hayatına ve göllere tanıklık ettik. Bu eğlenceli anları da kaydetme fırsatımız oldu. Burada görülmesi gereken muhteşem bir doğa var” dedi.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR