Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 EKİM Çarşamba 05:24

Apartman sakinleri, lokanta bacasından çıkan duman ve kurumdan şikayetçi

Atatürk Mahallesi’nde bulunan Birtat Lokantası yakınında bulunan Lavin Apartmanı sakinleri, gecenin geç saatlerine kadar açık olan lokantanın bacasından çıkan duman ve kurum nedeniyle ciddi rahatsızlık yaşadıklarını söylüyor.

ÇEVRE
Giriş Tarihi : 25-08-2023 11:18
Apartman sakinleri, lokanta bacasından çıkan duman ve kurumdan şikayetçi

Bina sakinleri, sorunun çözümü konusunda hem ilgili işyeri sahibi, hem belediye hem de diğer kurumlara yaptıkları başvurulardan olumlu sonuç alamamaktan yakınıyor.

Atatürk Mahallesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nın hemen altında bulunan Birtat Lokantası’nın bacasından çıkan duman ve kurum nedeniyle ciddi rahatsızlık yaşadıklarını söyleyen Lavin Apartmanı sakinleri duruma tepki gösterdi.

Bina sakinleri, bacadan çıkan duman ve kurumun insan sağlığını olumsuz etkilediğini, evlerinde kapı, pencere açamadıkları gibi balkonda oturamadıklarını ve çamaşırlarını dahi içeride kurutmak zorunda kaldıklarını ifade ediyor.

Konuya çözüm bulunması amacıyla 19 imzalı dilekçeyle belediyeye başvuruda bulunduklarını söyleyen apartman sakinleri, ancak soruna kesin bir çözüm bulunamadığını dile getiriyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve çevre ve şehircilik il müdürlüğüne de konuya ilişkin şikayette bulunduklarını kaydeden Lavin Apartmanı sakinleri, 3 yılı aşkın süredir devam eden soruna ilgili kurumlarca bir an önce çözüm bulunmasını beklediklerini söylüyor.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR