Bina sakinleri, sorunun çözümü konusunda hem ilgili işyeri sahibi, hem belediye hem de diğer kurumlara yaptıkları başvurulardan olumlu sonuç alamamaktan yakınıyor.

Atatürk Mahallesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nın hemen altında bulunan Birtat Lokantası’nın bacasından çıkan duman ve kurum nedeniyle ciddi rahatsızlık yaşadıklarını söyleyen Lavin Apartmanı sakinleri duruma tepki gösterdi.

Bina sakinleri, bacadan çıkan duman ve kurumun insan sağlığını olumsuz etkilediğini, evlerinde kapı, pencere açamadıkları gibi balkonda oturamadıklarını ve çamaşırlarını dahi içeride kurutmak zorunda kaldıklarını ifade ediyor.

Konuya çözüm bulunması amacıyla 19 imzalı dilekçeyle belediyeye başvuruda bulunduklarını söyleyen apartman sakinleri, ancak soruna kesin bir çözüm bulunamadığını dile getiriyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve çevre ve şehircilik il müdürlüğüne de konuya ilişkin şikayette bulunduklarını kaydeden Lavin Apartmanı sakinleri, 3 yılı aşkın süredir devam eden soruna ilgili kurumlarca bir an önce çözüm bulunmasını beklediklerini söylüyor.