Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
16 NİSAN Salı 19:44

İl Sağlık Müdürü Dr. Duran’dan “14 Mart” mesajı

İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Duran, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2024 12:13
İl Sağlık Müdürü Dr. Duran’dan “14 Mart” mesajı

Sağlık çalışanlarının gösterdiği özveri ve fedakarlığın, toplum sağlığı ve refahı için hayati bir rol oynadığının altını çizen Dr. Duran, hekimler ve sağlık çalışanlarının, yoğun çalışma temposunda duygusal ve fiziksel yorgunluğa rağmen hayatlarını, başkalarının hayatını kurtarabilmek uğruna hiçe sayarak, her zaman her şartta en ön sırada yer aldıklarını hatırlattı.

Dr. Duran mesajının devamında şunları kaydetti: “İnsan sağlığının korunması ve sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir. Hekimlik mesleği bu nedenle her zaman kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olarak görülmüştür.

Bilim ve Teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda, sağlık ve tıp alanında Ülkemizde de yapılan yatırımlarla Türkiye dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır.

Tıp alanında bu gelişmeler yaşanırken, vatandaşlarımıza erişilebilir, yüksek kalitede ve verimli sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev sağlık çalışanlarımıza düşmektedir. Değerli Hekimlerimizin ve her alandaki Sağlık Çalışanlarımızın üstlendikleri büyük sorumluluğun bilinciyle gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretler her türlü övgünün üzerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; kutsal ve saygın olan mesleğini büyük bir özveriyle icra ederken sağlıklı ve nitelikli bir hayat sunan tüm Hekimlerimizin ve sağlık hizmetinin vatandaşlarımıza ulaştırılmasında fedakarca görev alan tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramını” en içten duygularımla kutlar sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.”

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR