Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
06 HAZİRAN Salı 19:54

MEB AKUB ekibine arama-kurtarma ve tahliye eğitimi

İlimizde Milli Eğitim Bakanlığı Arama ve Kurtarma Birimi (MEB AKUB) personeline arama-kurtarma ve tahliye eğitimi verildi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-04-2023 10:31
MEB AKUB ekibine arama-kurtarma ve tahliye eğitimi

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde 35 kişilik MEB AKUB personeline, arama-kurtarma ve tahliye eğitimi verildi.

Afetlerle mücadele, insani yardım, hafif arama-kurtarma, çadır kurulumu ve yangın gibi konularda personelin bilgilendirildiği eğitime ilişkin konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, hangi tür afet olursa olsun, toplum olarak afetlere karşı en iyi şekilde bilinçlenmenin ve hazır hale gelmenin önemine dikkat çekti.

Ekmekci, “Bildiğiniz gibi 2 ay önce Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizi etkileyen çok büyük bir deprem yaşadık. Depremlere karşı bilinçli ve hazırlıklı olmanın önemini bir kez daha yaşayarak görmüş olduk. Bu nedenle afet anında nasıl hareket etmek gerektiğini bilmek hayati öneme sahip bir konu. Buradan hareketle bu tarz eğitimlerin ne kadar önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Temennimiz ülkemizde büyük afetlerin yaşanmaması ancak yaşadığımızda da afetle mücadele edecek güçte olmalıyız. Eğitime katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR