Dersim Son Dakika Haber - Dersim Ekspres Gazetesi
HV
04 ARALIK Pazartesi 12:17

Pülümür’de hak sahipliği için önemli duyuru

Pülümür Kaymakamlığı, Meydanlar Mahallesi’nde ağır hasarlı konutların hak sahiplerinin 25-12-2023 tarihine kadar hak sahipliği başvurusunda bulunmaları gerektiğini belirtti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2023 11:15
Pülümür’de hak sahipliği için önemli duyuru

Pülümür Kaymakamlığı tarafından “Önemli Duyuru” başlığıyla yayımlanan açıklamada konuya ilişkin şu detaylar paylaşıldı:

Meydanlar Mahallesinde ağır hasarlı konutların hak sahipleri, 25/12/2023 tarihine kadar hak sahipliği başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Meydanlar Mahallemizde hak sahipliği bulunan, Pülümür dışında ikamet eden veya bulunan vatandaşlarımızın, 25/12/2023 tarihine kadar mutlaka Pülümür Hükümet Konağı 3. kata gelip Hak Sahipliği başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vatandaşlarımızın duyarlı olması olası hataların önüne geçecek ve süreci hızlandırarak ilçemizi depreme hazırlayacaktır.

1.) Mal sahipleri sağ ise ve kendi hasarlı binasının yerini bilmiyorsa, binasına ait ASKI KODUNU ve HANGİ KATTA OTURDUKLARINI, MEYDANLAR MAHALLESİ MUHTARLIĞINDAN ÖĞRENİP Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü katında bulunan AFAD bürosuna kimlik fotokopileri başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

2.) Hak sahipleri vefat etmişse birinci derecede aile bireyleri veraset ilamı alıp başvuracaklardır.

3.) Hak sahipleri başka bir ilde ikamet ediyorsa, AFAD personelinden temin edecekleri vekalet örneğini, noterden hak sahibinin vekaletini alıp kimlik fotokopileriyle geleceklerdir.

4.) Yurtdışında olan hak sahipleri konsolosluklardan örnek vekaletname ile vekalet verecekleri kişiler aracılığıyla başvuru yapabilirler.

Bütün bu işlemler için Hak Sahibi olan vatandaşlarımızı, ivedilikle Meydanlar Mahallesi Muhtarlığından bilgi almaya ve Hak Sahipliği başvurusunda bulunmaları için Kaymakamlığımıza gelmesi konusunda duyarlılık bekliyoruz.

Son başvuru tarihi 25/12/2023 tarihidir. Bu tarih son başvuru tarihi olup, bu tarihten önce işlemlerin kısa sürede bitmesi için Meydanlar Mahallemizde bulunan hak sahiplerinden duyarlılık beklemekteyiz.

 

Dersim EkspresDersim Ekspres

YORUMLAR